„JOHN DEERE Forestry” miško technikos naujienos – H serija

2024 m. balandžio 24 d. Helsinkyje (Suomija) vykusiame renginyje „JOHN DEERE Forestry“ pristatė savo pirmuosius H serijos miško technikos modelius – didžiąsias medkirtes 1270H ir 1470H, bei medvežes 2010H ir 2510H. Tokio dydžio medvežių klasė yra nauja. Joje – 20 tonų keliamosios galios 2010H medvežės modelis ir 25 tonų keliamosios galios 2510H modelis.

MEDKIRTĖS

Naujųjų H serijos JOHN DEERE medkirčių didelio našumo variklis yra 10 % galingesnis, 10 % didesnis sukimo momentas.

Naujų H serijos medkirčių didelio našumo variklis yra 10 % galingesnis, 10 % didesnis sukimo momentas. Nauja hidraulinė sistema su trimis specialiais siurbliais suteikia didesnę hidraulinę galią ir didesnį darbinį tiekimo slėgį. Optimizuota sistema užtikrina subalansuotą degalų ekonomišką naudojimą. Naujasis hidraulinis rėmo  užraktas „Active Frame Lock“ suteikia daugiau stabilumo, nesvarbu, ar dirbsite stačiuose šlaituose, ar lygiose vietose. Šis patobulinimas palengvina darbą kai strėlė yra pakreipta į šoną, tuo pačiu operatoriui suteikia didesnę darbo sritį. Lyginant su G serija, H serijos medkirtės yra žymiai našesnės ir sunaudoja mažiau degalų vieno kubinio metro medienos paruošimui.

Nauja medkirtės strėlė. Naujoji medkirtės H7 strėlė – maždaug 10 % didesnės kėlimo galios ir sukimo momento. O naujoji H9 strėlė pasižymi 10 % didesne kėlimo galia bei  5 % didesniu posūkio momentu nei ankstesnis modelis.

Naujos konstrukcijos kabina – patogumas ir geresnis matomumas

Didžiosios JOHN DEERE H serijos medkirtės 1270H ir 1470H turi naujai suprojektuotą važiuoklę, naujai sukomponuotas variklio, hidraulinės alyvos, kuro bakų ir siurblių išdėstymas. Mašinų dizainas atspindi JOHN DEERE bendradarbiavimą su „BMW Design Works“. Abiejuose medkirčių modeliuose variklis buvo pasuktas 180 laipsnių kampu, hidraulinės alyvos ir kuro bakai bei siurbliai išdėstyti variklio priekyje, o radiatorius ir ventiliatorius – mašinos gale. Šie pakeitimai dar labiau sumažino triukšmo lygį kabinoje. Tai leido „nuleisti“ mašinos galinę dalį ir žymiai pagerinti matomumą gale. Kabinos sukimosi kampas padidintas 30˚ į abi puses, taigi dabar kabina gali pasisukti 220˚ kampu. Besisukanti ir išlyginama kabina dabar yra standartinė 1270H ir 1470H medkirtėse.

Pasiteisinusi išmaniosios strėlės valdymo sistema IBC 2.0 (angl. Intelligent Boom Control – IBC), kuri naudojama nuo 2013 m., dabar standartiškai diegiama didelėse H serijos medkirtėse. JOHN DEERE toliau tobulina IBC technologiją ir ateityje numatomi dar pažangesni techniniai sprendimai.

MEDVEŽĖS

JOHN DEERE 25 tonų keliamosios galios naujoji 2510H medvežės dviejų  hidrovariklių pavara užtikrina 50 % didesnį važiavimo greitį.

Naujas didelių medvežių dizainas, sukurtas bendradarbiaujant su „BMW Design Works“,  pagerino matomumą ir komfortą 2010H ir 2510H medvežėse, nes, kaip ir naujose medkirtėse yra toks pats variklio išdėstymas ir žemesnis jo gaubtas.

Didelių gabaritų klasės – 20 tonų ir 25 tonų – medvežės yra 25 % didesnės keliamosios galios. Naujoji 2510H medvežės dviejų  hidrovariklių pavara užtikrina 50 % didesnį važiavimo greitį. Tokia pati dviejų variklių pavara yra ir 2010H medvežėje.

Naujosios F9 ir F10 strėlės dargalingesnės, didesnis jų siekis: atnaujintos F10 strėlės siekis – 10,2 metro, o naujosios F9 strėlės siekis – 10,7 metro. Patobulintos hidraulinės žarnos ir jų išdėstymas. Dabar naujoji F10 strėlė – stipriausia medvežių strėlė rinkoje. 40 % padidintas strėlės kėlimo momentas ir 22 % didesnis posūkio momentas leidžia naudoti didesnius griebtuvus. Naujoji F9 strėlė – 13 % didesnis strėlės kėlimo ir 10 % didesnis sukimosi momentai.

Nauja strėlės geometrija, penkios jungtys tarp pagrindinės strėlės ir manipuliatoriaus, užtikrina geresnį ir tikslesnį valdymą bei pastovesnį greitį krovimo metu. Kad būtų lengviau dirbti stačiuose šlaituose, strėlės pasvirimo kampas atgal yra 22˚ – padidėja jos pasukimo kampas.

Naujasis rėmo užraktas suteikia daugiau stabilumo net ir esant pilnai apkrovai. Cilindru valdomas rėmo užraktas užtikrina stabilumą pervežant didelius krovinius.

JOHN DEERE siūlo ir medvežes su ypač ilga pakrovimo aikštele, tinkama 7,2 m rąstams pervežti. Naujoji galinės dalies konstrukcija yra tvirtesnė ir patvaresnė. Atraminės grotelės pakeliamos ir nuleidžiamos hidrauliškai.

IBC 3.0 su automatizuotomis funkcijomis – atgal į krūvą, atgal į pakrovimą ir automatiškai į transportavimo režimą – dabar yra standartinė sistema didelėse H serijos JOHN DEERE medvežėse.

Naujo dizaino JOHN DEERE kabinos

JOHN DEERE inžinieriai, suprasdami, kad svarbu sumažinti operatorių nuovargį ir išsaugoti jų energiją, daug dėmesio skyrė kabinos patogumui ir ergonomiškumui. Intuityvios sąsajos, ergonomiškas dizainas, lengvai pasiekiami aptarnavimo taškai kasdienei priežiūrai ir tyli kabina – kiekvienas aspektas apgalvotas ir sukurtas taip, kad palengvintų operatoriaus darbą, kad būtų dar patogiau dirbti.

Naujasis salono dizainas sukurtas remiantis operatorių atsiliepimais. Modernizuotas kabinos dizainas priderintas prie H serijos mašinų dizaino. Salono interjere naudojamos triukšmą izoliuojančios medžiagos, perkeltos oro įleidimo angos ir patobulinta klimato kontrolė, kuri užtikrina stabilią temperatūrą besikeičiančiomis sąlygomis. Naujoje H serijoje yra daugiau geresnės kokybės apšvietimo, kad būtų geriau matoma darbo vieta.

Naujas interjero dizainas suteikia operatoriui daugiau vietos daiktams pasidėti: telefono dėklas su belaidžiu įkrovikliu, vieta batams ir vandens buteliukams, šaldytuvas ir pietų padėklo stalas. Kitos funkcijos: naujas antrinis ekranas, skirtas pagrindinėms mašinos funkcijoms ir kameroms; keli įkrovimo lizdai; ​​naujas pedalas važiavimo krypčiai pasirinkti; nauja aukščiausios kokybės garso sistema; nauji porankiai ir valdikliai bei konfigūruojami mygtukai. Naujosiose H serijos medkirtėse montuojamos vairalazdės su programuojamais mygtukais.

Naujosiose medvežėse galima pasirinkti ypač tvirtas sėdynes arba odines sėdynes. Taip pat yra galimybė pasirinkti standartinės komplektacijos arba „Comfort“ tipo sėdynę. Sėdynių ventiliacija galima visų tipų sėdynėse.

JOHN DEERE pristato naująjį išmanųjį kabinos raktą (angl. Intelligent Cabin Key) – tai asmeninis nuotolinio valdymo raktas, kuris skirtas atrakinti miško technikos duris, tuo pačiu įjungiamas kompiuteris ir „TimberMatic“ valdymo sistema su operatoriaus konfigūracijomis. Išmanusis kabinos raktas gali būti pritaikytas aptarnaujančiam personalui ir vilkikų vairuotojams, jame yra imobilaizeris.

Nauja „TimberMatic“ H automatizavimo sistema

Naujoji „TimberMatic“ H automatizavimo sistema siūlo vizualiai patobulintą, intuityvią vartotojo sąsają miškininkystės profesionalams. Visiškai pertvarkyta naudotojo sąsaja yra paprastesnė ir lengviau suprantama. H automatizavimo sistema sukuria bendrą ir nuoseklią naudotojo patirtį visai JOHN DEERE miško technikai. Naujoje vizualizacijoje yra naktinio ir dieninio vaizdo parinktys. Ekrane rodoma tuo metu esamą situaciją atitinkanti informacija.

Patogus ir lengvas aptarnavimas

JOHN DEERE pristato ilgiausius serviso priežiūros intervalus rinkoje – iki 1000 moto val. su „John Deere ProtectTM“ techninės priežiūros sutartimis.

Kasdienis aptarnavimas yra paprastas, o visi kasdienės techninės priežiūros taškai yra vienoje lengvai pasiekiamoje vietoje. Visos mašinos turi elektroninį variklio alyvos lygio daviklį ir visiškai naują centrinę tepimo sistemą, kas dar labiau palengvina kasdienę priežiūrą.

Didelių modelių H serijos miško technika aprūpinta JOHN DEERE skaitmeniniais sprendimais ir techninio aptarnavimo paslaugomis – miško ruošos ateitis. Su „TimberMatic“ H automatizavimo sistema ir integruotais žemėlapiais, H serijos miško technika naudojasi JOHN DEERE jungtimis, kurios leidžia realiuoju laiku dalytis duomenimis ne tik tarp skirtingų miško technikos mašinų. Žemėlapiais pagrįstos vizualizacijos ir dalijimasis informacija realiuoju laiku suteikia galimybę efektyviai planuoti darbus, padėti operatoriui ir teikti ataskaitas. Be to, miško technikos duomenų, analizės galimybių ir skaitmeninių įrankių panaudojimas nustato naują miško technikos vartotojo palaikymo standartą. Šiuolaikinė programinės įrangos architektūra kartu su nuolat tobulėjančiomis duomenų integravimo galimybėmis sudaro pagrindą gamybos sistemai, kuri atitinka pramonės poreikius tiek šiandien, tiek talkins ir ateityje.

Šiandien priimami sprendimai turi galią formuoti rytojų. Kompanijos inžinieriai įsivaizduoja ateitį, kurioje JOHN DEERE gamybos sistema įgalins asmenis ir įmones išnaudoti visą savo potencialą, kur kiekvienas veiksmas būtų skatinamas ateities kartų gerovei.

JOHN DEERE yra novatoriška lyderiaujanti kompanija, o jos gaminama miško technika pasižymi puikia kokybe, patikimumu ir novatoriškais sprendimais, kurie suteikia klientui vertę. H serijos miško technika – naujas miško ruošos standartas.

JOHN DEERE miško technikos atstovė Lietuvoje – UAB „INTRAC Lietuva“.

Miško technikos pardavimų vadybininkė 
Vilma Venckutė
Telefonas: +370 686 04130
vilma.venckute@intrac.lt