Naujienos

Pateikiamos naujienos ir straipsniai apie miškų pasaulį, gamtos apsaugos, privačių miškų savininkų problemas, miškininkystės ir gamtos mokslų naujienas, miško priežiūros bei medienos ruošos, medienos pramonės įmonių veiklą, pristatomos miško technikos naujovės, rašoma apie medžioklę, Jaunųjų miško bičiulių sambūrio veiklą.

Aplinkos projektų
valdymo agentūra (APVA)
balandžio 22 d. kvies
miškų savininkus teikti
paraiškas paramai gauti

Miškų savininkams, norintiems pagerinti jiems priklausančių išretėjusių ir ekonomiškai menkaverčių medynų ar krūmynų kokybę, pertvarkant juos į produktyvius ir atsparius klimato kaitai medynus, bus skiriamos dotacijos. Tai viena iš Aplinkos ministerijos iniciatyvų formuojant klimato kaitai atsparesnius miškus ir labai gera proga privačių miškų savininkams investuoti į kokybiškesnį savo ateities mišką, kuriuo galėtų džiaugtis ir didžiuotis jo paveldėtojai.
Skaityti daugiau

Užfiksuota rekordiškai ankstyva žievėgraužio tipografo skraidymo pradžia

Valstybinės miškų tarnybos specialistai, siekdami nustatyti žievėgraužio tipografo skraidymo pradžią, jau kovo 28 dieną išdėstė gaudykles Kauno rajono ir Kazlų Rūdos savivaldybių teritorijose esančiuose miškuose. Buvo siekta patikrinti, ar į trumpą Velykų savaitgalio orų atšilimą sureaguos miško kenkėjai. Balandžio 3 dieną buvo apžiūrėti gaudyklių rinktuvai ir juose rasta nuo kelių iki keliolikos dešimčių pakliuvusių žievėgraužio tipografo vabalų.
Skaityti daugiau